Days-Gone-E3-Key-Art-051916-02 os.com

 

Days Gone Nedir?
Days Gone 2017 sezonunda çıkması beklenen oyunlardan biridir. Oyun her haliyle The Last of Us tadında olacak olsa da kendine özgü grafikleri , oyun içi etkinlikleri ve heyecanlı hikayesi ile oyuncuları utandırmayacak gibi duruyor. Oyunun trailer videolarında da göründüğü üzere dünya zombilerle dolmuş ve biz direnişçi gruplardan birinin üyesiyiz ve bu enfekte olmuş dünyada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Benim kişisel düşüncem şu yönde , oyun vizyona girdiği zaman oyuncuların ve meraklılarının ilgisini çekecek ve olumlu yorumlar alacaktır. Kimi kesimler oyunu biraz küçük görseler de bu oyunun potansiyelini düşürmeyecektir. Vede benim en sevdiğim yönlerinden biride vahşi hayatla savaşacak olmamız. Yani oyunda hem Tomb Raider havası hemde The Last of Us esintisi olacak. Şimdi bizim esas konumuz zombiler.

Zombiler oyun içerisinde horde halinde dolaşmaktalar ve en ufak seste harekete geçebiliyorlar. Aslında bu hem iyi hem kötü bir durum. Kötü olmasının sebebi kaçmanın zor olabilmesi ve oyuncuları yorması. İyi tarafı ise kalabalık zombilerin bir experience deposu olmaları. Eğer oyunumuzda experience sistemi olursa hardcore oyuncular için bir eğlence olacaktır. Birde bu oyunda görmeyi beklemediğim şey süper zombiler. Bu oyun süper zombilerle nasıl olur bilmiyorum ama benim düşünceme göre kalabalık hordelerle uğraşmak daha eğlenceli. Yazdıklarımı okuduğunuz için teşekkürler.

Ufak Bir Gameplay Videosu

Oyunun Trailer’ı

Oyunu da Sony’nin adı geçtiğinden dolayı türkçe dil desteği olma ihtimali var oyunu büyük bir merakla bekliyoruz. Oyunun çıkış tarihinin İnternet’e sızdığı söyleniyor bu sızıntıya göre tarih 22 Ağustos 2017 fakat bu tarihte çıkmazsa muhtemelen 2018’in ortası gibi oyunun geleceğini tahmin ediyorum. Oyunun PS4’e özel bir oyun olduğunu da hatırlatmadan geçemiyecem.

Author Longbarel
Published
Categories Genel İncelemeler
Views 116

Comments

No Comments

Leave a Reply