Town of Salem alışagelmişin bir oyun değil. Şu yaşımıza kadar oynadığımız oyunların muhtemelen hiç birine benzemiyor. Genel de bizler MMORPG ve FPS  oyununa bayılan bir milletiz , bir de son zamanlar da MOBA’lara baya sardık.

NEDİR BU TOWN OF SALEM ?

Peki Town of Salem nasıl bir oyun peki ?  Eğer bana bu oyunun türünü soruyorsanız inanın cevap veremem , ama yok nasıl bir oyun anlat biraz diyorsanız hadi biraz anlatayım. Town of Salem bir entrika oyunu , oyun da bolca sınıf var ,bu sınıflar dan bir rehber de detaylıca bahsedeceğim ve o rehberi yazdığım da bu yazının sonunda muhtemelen o rehberi bulabilirsiniz. Dediğim gibi Town of Salem bir entrika oyunu oyunda sınıflar olduğu gibi bu sınıfların için de roller de yer almakta. Mesela mafya,town  ve tarafsızlar bu sınıflar ve bu sınıfların altındaki rollerden biri oyun başın da rastgele sizlere veriliyor sonra ise oyuna girdiğiniz de görselde ki köydesiniz. Herkesin evi , hayvanı ve tabi ki de kendi skinin dükkandan satın alarak değiştirebiliyor. Oyun da birilerinin rolünü bulmak için vasiyet yazıyoruz ve o vasiyette yazanlara göre insanları asıyoruz.

screen-discussion os.com

Her gün chat sistemiyle konuşarak akşam olmadan kendi sınıfınza ait olmayan kişileri asıp öldürmeye çalışırsınız yoksa gece sizin sınıfınıza ait olmayan kişiler sizleri öldürmek ister ve en son yaşayan kişinin sınıfı kazanmış sayılır. İşte Town of Salem böyle bir oyun.

NASIL OYNARIM BEN BU OYUNU ?

Town of Salem oynamanın iki yolu vardır. Birinci olarak kendi sitesinden buradan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. İkinci olarak ise Steam’den oyunu 10TL gibi bir ücrete satın alarak oynayabilirsiniz aralarında ki fark ise Steam’den satın aldığınız da size 2000 Gold verir ve gold para ile satılır. Gümüş ise oyun içi kazanılır.

 

Sınıflar ve rollerin rehberi için ise buraya tıklayınız.

Author jagibu
Published
Categories İncelemeler
Views 106

Comments

No Comments

Leave a Reply